Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Obchody Dnia Chorego w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej

W sobotę 10 lutego br. ks.Bp Jan Wątroba odwiedził chorych w Powiatowym Szpitalu im. św. Jana Pawła II w Kolbuszowej w ramach obchodów XXVI Światowego Dnia Chorego.

Po zdrowie i po nadzieję przychodzimy do szpitala… tak powitał na wstępie ks.Bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski wszystkich zgromadzonych na Eucharystii w szpitalnej Kaplicy pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Z ks.Biskupem celebrowali: ks.Stanisław Słowik, dyrektor Caritas, ks. Jan Pępek, dziekan Kolbuszowa Zachód, ks. Łukasz Hendzel, sekretarz biskupa oraz ks. Józef Półchłopek, kapelan szpitala.

W Eucharystii uczestniczyli chorzy  przebywający w szpitalu, pracownicy szpitala na czele z dyrektorem Józefem Strzelczykiem oraz goście: poseł Zbigniew Chmielowiec, starosta Józef Kardyś ordynator nefrologii Mieczysław Maziarz oraz mieszkańcy Kolbuszowej.

W homilii ks.Biskup powiedział:

Bóg kocha nas ludzkim sercem, Bóg nas miłuje w Jezusie Chrystusie, czyli serem, któremu nie obce są emocje, uczucia, a śród nich litość, współczucie, bliskość, empatia byśmy dziś powiedzieli. Jezus wczuwa się w sytuację człowieka i nie zostawia go bez pomocy. Bóg troszczy się o całego człowieka. (…) Bóg zapewnia nas, że da nam pokarm życia wiecznego, Eucharystię i tak się stało. I my mamy dzisiaj tym pokarmem na życie wieczne, który jest chlebem pielgrzymów możemy się karmić. To jest wielkie dobro dla każdego człowieka, a dla człowieka cierpiącego, który doznaje bólu, który może jest zmęczony cierpieniem, który może stracił już nadzieje na wyzdrowienie, który może w tym cierpieniu jest samotny zupełnie, który przezywa stany depresji ten pokarm jest źródłem siły.

Jest jeszcze jedna forma troski o nasze duchowe dobro, przypomniał nam o tym nasz Ojciec Święty Franciszek w pięknym Orędziu na Światowy Dzień Chorego wskazując na Matkę Najświętszą stojącą pod Krzyżem.  To Jej poświęcił to orędzie i słowom, którem Pan Jezus z Krzyża powiedział do ucznia „oto Matka twoja”. Pan Jezus zatroskany o nas wszystkich sam odchodząc z tego świata zostawia nam Matkę, swoja Matkę. I w osobie ucznia nas oddaje pod Jej opiekę. (…) dziękujemy dzisiaj za całą służbę medyczną za to, że chcą być takim przedłużeniem rąk Jezusa Chrystusa dobrego miłosiernego samarytanina. Wszystkich pacjentów tej placówki powierzamy opiece Matki Najświętszej, ku Niej kierujcie swój wzrok, Ją przywołujcie w swych modlitwach, nie traćmy nadziei i ufności.

Po Eucharystii ks.Biskup w asyście kapłanów i Gości udali się na oddział rehabilitacji, gdzie chorzy otrzymali pasterskie błogosławieństwo oraz okolicznościowy obrazek z wizerunkiem Matki Bożej.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/virtual/c/caritas-rzeszow/htdocs/wordpress/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/layout.php on line 15

ŚDzCh w Kolbuszowej