Home > Bez kategorii > Dzień Chorego w Centrum Medycznym Mrukmed

Biskup Rzeszowski nawiedza Centrum Medyczne MRUKMED

W dniu 14 lutego w Środę Popielcową  biskup Jan Wątroba nawiedził Centrum Medyczne Mrukmed przy ul. Langiewicza 61 w Rzeszowie. Biskupowi towarzyszył Dyrektor Caritas ks. Stanisław Słowik.

Centrum Medyczne MRUKMED w Rzeszowie koncentruje się na diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych. W holu Centrum zgromadzili się pacjenci dnia dzisiejszego, personel oraz goście, m.in. dyrektor  Narodowego Funduszu Zdrowia  Robert Bugaj. Witając wszystkich dyrektor placówki Andrzej Mruk powiedział, że rocznie w Polsce rejestruje się ok. 160 tys. przypadków choroby onkologicznej.  Następnie powiedział o wielkiej roli wiary i modlitwy w kontekście tej choroby. Lekarze leczą ciało, ale dzięki wierze i modlitwie możemy leczyć duszę.

Biskup  przewodniczył wspólnej modlitwie i przed udzieleniem błogosławieństwa powiedział: Wyrażam radość ze spotkania i dziękuje za zespół ludzi z sercem na dłoni. Nawiązując do dnia  powiedział o kruchości ludzkiego życia. W kontekście, że czasem informacja o chorobie brzmi jak wyrok;  Jezus przez mękę stał się prochem, ale Zmartwychwstał i to jest nadzieja…

Mrukmed 021
Mrukmed 010