Banner Unia Europejska
Home > Zespoły > Spotkanie SKC w Jaśle

Wiosenne spotkanie SKC w Jaśle

7 czerwca odbyło się spotkanie SKC w Jaśle w Parafii Farnej. Aula Domu Parafialnego mieściła młodzież, Opiekunów i Kościelnych Asystentów z Jasła, Gorlic, Biecza i okolic. Spotkaniu towarzyszyła ikona Matki Bożej Syryjskiej – Współczującej.

W spotkaniu uczestniczyli goście z Caritas Polska z Warszawy, w ramach akcji „Bus – mobilna ambasada Niepodległej” – Syryjczyk Farid Abou Jrab oraz Maciej Dubicki, który opowiadał o dramatycznej sytuacji na Bliskim Wschodzie, który opowiadał o aktualnej sytuacji w Syrii. Wiele syryjskich rodzin objętych jest pomocą z Polski w ramach programu Caritas – Rodzina Rodzinie. W akcję włączyło się 25 dekanatów z diecezji rzeszowskiej. Projekt polegał na systematycznym przekazywaniu konkretnym rodzinom z Syrii kwoty 510 złotych miesięcznie. Po 6 miesiącach trwania akcji większość darczyńców z naszej Diecezji zdecydowała się kontynuować pomoc.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/virtual/c/caritas-rzeszow/htdocs/wordpress/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/layout.php on line 15

SKC Jasło