Home > Akcje > 11 lutego – Światowy Dzień Chorego

11 lutego – Światowy Dzień Chorego

11 lutego br. po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia – kard. Fiorenzo Angeliniego. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Pierwszy taki dzień obchodzono właśnie w tym francuskim sanktuarium maryjnym.

Centralna Uroczystość diecezjalna odbędzie się 11 lutego w Bazylice oo.Bernardynów w Rzeszowie, gdzie Pasterz Diecezji Rzeszowskiej – Biskup Jan Wątroba odprawi Mszę św. o godz. 9.00 w intencji chorych oraz tych, którzy ich leczą i się nimi opiekują. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. Będzie ona również transmitowana przez Radio Via oraz Polskie Radio Rzeszów.

Każdy chory otrzyma okolicznościowy obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia z Kolbuszowej.

Orędzie Papieża Franciszka