Banner Unia Europejska
Home > Zespoły > Parafialny Zespół Caritas > Spotkanie PZC i udział w Kongresie

II Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”! –
16.X.2018 w Rzeszowie

W dniach 14 – 22 października 2018 roku odbył się w Częstochowie, Warszawie, Rzeszowie, Lublinie, Łodzi i Krakowie pod hasłem Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II,  Międzynarodowy Kongres Ruchu Europa Christi.

Dwudniowe Rzeszowskie obrady kongresowe (15-16.X) miały miejsce w Centrum Kongresowym G2 Arena w Jasionce obok lotniska.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej  korzystając z możliwości udziału w tym niecodziennym wydarzeniu zaprosiła po dwóch przedstawicieli PZC do udziału w kongresie. Obrady, konferencje kongresowe i panele  poprzedziło spotkanie formacyjne, które prowadzili księża dyrektorzy: ks. Stanisław Słowik, ks. Władysław Jagustyn , ks. Piotr Potyrała oraz s. Agata Jakieła. Następnie nasze zespoły uczestniczyły w konferencjach, które prowadzili znani i wybitni profesorowie i wykładowcy. Rzeszowski etap kongresu otworzył jego założyciel ks. inf. Ireneusz Skubiś. Kongresowi towarzyszyły wystawy jak Dekalog w obrazach, Podkarpackie przestrzeń otwarta, sprzedaż i prezentacja wydawnictw, zbieranie podpisów, by św. Jan Paweł II został patronem Europy, świadectwo Arturo Mari oraz wielki projekt muzyczny Dekalog.

 

 

 

Centrum niecodziennego spotkania stanowiła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem pasterza rzeszowskiego biskupa Jana Wątroby dokładnie w 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły  na Stolicę Piotrową.

 

 

 

Wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas zabierali liczne pamiątki i okolicznościowe wydawnictwa oraz otrzymali pamiątkowy obrazek z wizerunkiem św. Jana Pawła II i z wyjątkiem orędzia Franciszka na II Światowy Dzień Ubogich – 18 XI 2018:  „Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu na drodze do Pana, który przychodzi.”

Zapraszamy do galerii