Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Św. Mikołaj na Hali Podpromie w Rzeszowie

Święty Mikołaj w hali sportowej na Podpromiu w Rzeszowie

W sam dzień św. Mikołaja 6 grudnia br. hala sportowa Podpromie w Rzeszowie napełniła się szczególnymi kibicami – dziećmi i niepełnosprawnymi którzy przybyli z wiarą i ufnością w dary od  tego  świętego który tylko w tym miejscu rozdał 2000 paczek.

Zgromadzeni to podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz Stowarzyszeń Osób Niepełnosprawnych z Podkarpacia i Małopolski, z placówek naszej diecezji, m. in.: z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ropczyc, Różanki, Gorlic, Kolbuszowej, Lipinek, Biecza i Brzostku; z Środowiskowych  Domów Samopomocy z Zaczernia, Tyczyna i Nowego Żmigrodu, Szkoły im. UNICEF z Rzeszowa, z Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, Stowarzyszenia Chorych na Celiakię i Cukrzycę, oraz Niewidomych i Głuchoniemych.

W klimat świętowania  wprowadził Zespół z Górna „Młody Duch” pod kierunkiem Dariusza Kosaka i Kamila Niemca.

 

 

 

 

 

Uczniowie z II LO w Rzeszowie prowadzeni przez  nauczycieli: Lidię Cypryś, Ewę Sareckką  i Sławomira Gołąba rok rocznie przygotowują przedstawienie  o św. Mikołaju.  Tegoroczny spektakl napisany i wykonany przez licealną młodzież pn. „Najlepsze prezenty ukryte są w sercach”, nawiązywał do tego, że nie najważniejsze są prezenty, ale to jak spędzamy czas z rodziną, z najbliższymi, czyli to co mamy w sercu. Na koniec przedstawienia przybył Św. Mikołaj, który bardzo uradował serca zgromadzonych dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gośćmi tego niecodziennego spotkania byli m.in.: biskup rzeszowski Jan Wątroba, sekretarz biskupa ks.  Łukasz Hendzel, pełnomocnik prezydenta Miasta Rzeszowa Henryk Wolicki, prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Aleksander Zacios, pełnomocnik  Caritas ds. Osób Niepełnosprawnych,  Teresa Gajdek, dyrektor II LO w Rzeszowie Andrzej Szymanek, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie Irena Marszałek oraz Małgorzata Kucharska z Podkarpackiego Klubu Biznesu, która reprezentowała głównego darczyńcę dr. Adama Górala – prezesa Asseco Poland.

 

 

 

 

 

Gospodarzami imprezy byli dyrektorzy Caritas; ks. Stanisław Słowik, ks. Władysław Jagustyn i ks. Piotr Potyrała.

We współfinansowaniu  razem z Caritas  uczestniczyli  jak co roku:  MOPS Rzeszów oraz Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

Spotkanie tak licznych dzieci mogło się odbyć dzięki życzliwości Zarządu Hali Podpromie, PSP Rzeszów i burmistrza Głogowa Młp., estrady i nagłośnienia przez  Firmę Pro-Art a także ochronę imprezy przez Security Office. O zdrowie  jak zwykle  zadbało Centrum Medyczne „Medyk”  a o ubezpieczenie PZU.

 

 

 

 

 

 

Po otrzymaniu paczek, wychodzącym  z hali młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przy 9 LO w Rzeszowie – wraz ze swoją opiekunką Anną Dec – rozdawała  lody od Firmy Koral. Ponadto wolontariuszami były także Szkolne Koła Caritas z IV LO i Akademickiego LO w Rzeszowie.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/virtual/c/caritas-rzeszow/htdocs/wordpress/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/layout.php on line 15

Św.Mikołaj na Podpromiu