Home > Akcje > „Bądźmy Razem” – Dzień Matki i Dziecka w Rzeszowie

Po raz 25 Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizowała festyn rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka pod hasłem „Bądźmy Razem”.

Spotkanie rozpoczęło się w kościele św. Krzyża w Rzeszowie uroczystą Mszą św. o godz. 12.15 w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego połączona z osiemnastą rocznicą przyjęcia święceń biskupich przez Pasterza Rzeszowskiego, oraz uczczeniem urodzin św. Jana Pawła II. Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył bp Jan Wątroba.

Uroczyste świętowanie Dnia Matki i Dziecka, dzięki inicjatywie Rzeszowskiego Rzemiosła wraz z jego duszpasterzem ks. prałatem Władysławem Jagustynem połączone było z Papieską Kremówką, którą zorganizowano już po raz dwunasty na ul. 3-go Maja w obecności licznych pocztów sztandarowych, prezydenta Miasta, Starszyzny Cechowej, gości cukierników z Wadowic, Bielska Białej i Podkarpacia. Wypiek cukierników pobłogosławił Ksiądz Biskup, po czym rozdano 12 tysięcy porcji. Długość stołu, na którym rozłożono kremówkę, nawiązywała do roku urodzenia papieża i wynosiła 98 metrów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie, prowadzeni przez Dziewczęcą Orkiestrę Dętą Szałamaistek i Zespół Mażoretek z WDK pod batuta Kamila Niemca radosny orszak przeszedł na Rynek. Na estradzie oficjalnego otwarcia festynu dokonali: wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sieńko oraz dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Stanisław Słowik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od godz. 1400 do 2000 licznie zgromadzone rodziny z dziećmi, przedstawiciele placówek dla osób niepełnosprawnych, zostali ubogaceni występami zespołów muzycznych, tanecznych i sportowych. Na scenie wystąpił między innymi Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej Połoniny oraz Soliści i grupy artystyczne z WDK w Rzeszowie: Klub Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pokaz, Zespół Taneczny Form Nowoczesnych Impet, Wokaliści Iwony Josse-Jakubiec, Dziecięcy Zespół Artystyczny Uśmiech. Na płycie Rynku dużym zainteresowaniem cieszył się występ Krystiana Herby specjalizujący się w trialu rowerowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atrakcją dla dzieci była dmuchana zjeżdżalnia oraz przejażdżka motocyklami. Dwa tysiące dwieście dzieci, w tym dzieci z placówek specjalistycznych otrzymało paczki, przekazane przez BIEDRONKĘ. Tradycyjnie firma KORAL obdarowała dzieci lodami. Wszystkie zespoły: dziecięce, młodzieżowe, a także dorośli wykonawcy oraz sportowcy, społecznie zaprezentowali się na estradzie.

W organizację imprezy włączyła się młodzież i opiekunowie Szkolnych Kół Caritas z III LO, IX Liceum, ZSG z Rzeszowa oraz Caritas Academica Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej podziękował Prezydentowi Miasta, wszystkim wykonawcom, sponsorom, darczyńcom, a także zaangażowanym w organizację festynu oraz konferansjerce Pani Justynie Polanowskiej. Dzień Matki i Dziecka pod hasłem „Bądźmy Razem” zakończył występ Zespołu Klang oraz wspólna modlitwa w intencji rodzin połączona z odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

 

 

 

 

 

Bądźmy Razem 021
Bądźmy Razem 017
Bądźmy Razem 011
Bądźmy Razem 010
Bądźmy Razem 009
Bądźmy Razem 008
Bądźmy Razem 007
Bądźmy Razem 006
Bądźmy Razem 020
Bądźmy Razem 016
Bądźmy Razem 003
Bądźmy Razem 002
Bądźmy Razem 001
Bądźmy Razem 018
Badzmy Razem084
Bądźmy Razem 019
Bądźmy Razem 015
Bądźmy Razem 005
Bądźmy Razem 014
Bądźmy Razem 012
Badzmy Razem106
Bądźmy Razem 004
Badzmy Razem131
Badzmy Razem093
Bądźmy Razem 013
Badzmy Razem134
Badzmy Razem006
Badzmy Razem121
Badzmy Razem126
Badzmy Razem117
Badzmy Razem114
Badzmy Razem113
Badzmy Razem097
Badzmy Razem084
Badzmy Razem083
Badzmy Razem076
Badzmy Razem065
Badzmy Razem075
Badzmy Razem072
Badzmy Razem064
Badzmy Razem061
Badzmy Razem048
Badzmy Razem103
Badzmy Razem080