Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Poświęcenie kaplicy w Schronisku dla Kobiet w Racławówce

Poświęcenie kaplicy bł. Bernardyny w Racławówce

9 grudnia 2017r. na zakończenie Roku św. Brata Alberta w schronisku dla bezdomnych kobiet w Racławówce prowadzonym przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Biskup Rzeszowski Jan Wątroba poświęcił kaplicę.
Księdza Biskupa Ordynariusza, ks. dziekana Jana Koca, dyrektorów Caritas księży Stanisława Słowika i Władysława Jagustyna, siostrę sekretarz Agatę Jakieła, miejscowego proboszcza ks. Józefa Opalińskiego, parafian oraz mieszkanki schroniska powitała kierownik placówki Teresa Korczykowska Gibała wyrażając radość z faktu, że Jezus w Eucharystii zamieszka pośród nich.
Na początku Eucharystii Biskup poświęcił ołtarz, tabernakulum i Drogę Krzyżową i obraz Patronki bł. Bernardyny Jabłońskiej. W homilii Pasterz kościoła rzeszowskiego powiedział m. in.: Błogosławiona Siostra Bernardyna Jabłońska, wierna uczennica i naśladowczyni św. Brata Alberta, jest najpiękniejszym przykładem życia duchowością albertyńską oraz wierną kontynuatorką charyzmatu św. Brata Alberta. Przez 20 lat formowała się pod okiem Założyciela i najpełniej przejęła jego ducha. Była osobowością nieprzeciętną. Św. Brat Albert już przy przyjęciu do Zgromadzenia postrzegał ją jako osobę, która ma rozum i serce. Obdarowana przez Boga niezwykłymi przymiotami umysłu i serca, przez współpracę z łaską Bożą potrafiła w sobie pięknie zharmonizować dynamiczny temperament z wielką dobrocią i wrażliwością na drugiego człowieka. Ks.Biskup zachęcał mieszkanki, które znalazły schronienie w tym Domu, by często przychodziły do tej kaplicy i powierzały swoje troski, problemy i radości serca.
Słowa podziękowania skierował prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Aleksander Zacios.
Pracownicy i mieszkanki schroniska aktywnie włączyli się w oprawę mszy św. Po eucharystii odbył się tradycyjny wspólny posiłek. Wraz z ks. biskupem i zaproszonymi gośćmi delektowaliśmy się specjałami przygotowanymi w albertyńskiej kuchni. Schroniskowa agapa zakończyła bardzo ważne wydarzenie dla schroniska kobiet w Racławówce.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/virtual/c/caritas-rzeszow/htdocs/wordpress/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/layout.php on line 15

Racławówka