Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Dzień Chorego Zespole Placówek w Leśniówce

W ramach Światowego Dnia Chorego do kompleksu placówek w Leśniówce – Domu Spokojnej Starości, Zakładu Opiekuńczo Leczniczego i Hospicjum  (150 osób) w dniu 15 lutego br, przybył biskup Edward Białogłowski.

Wizyta rozpoczęła się od Eucharystii w miejscowej kaplicy, którą z Biskupem celebrowali: ks. Jan Klich – kapelan, ks. Wiesław Dopart – proboszcz z parafii Mazury oraz ks. Stanisław Słowik – dyrektor CDR. W homilii arcypasterz mówił:

Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu. Tak śpiewaliśmy. Wasz kapelan powiedział w słowie powitania: Idziemy do jednego miejsca, do domu Ojca. To tak bardzo harmonizuje z dziś usłyszanymi słowami: Aby każde nasze działanie od Ciebie brało początek i w Tobie miało dopełnienie…

Po Mszy św. kapłani udzielali sakramentu namaszczenia chorych obecnym w kaplicy a ks. Biskup odwiedził i udzielił błogosławieństwa tym, którzy nie mogli przyjść do kaplicy i pozostali w pokojach, ze względu na swój stan zdrowia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszyscy chorzy uczestniczyli w tej uroczystości, gdyż do każdego pokoju docierał nie tylko głos ale i obraz przez łącza telewizyjne, które są wielkim dobrem w domu.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/virtual/c/caritas-rzeszow/htdocs/wordpress/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/layout.php on line 15

Leśniówka