Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Boże Ciało

„W kruszynie chleba, Panie jesteś, schowany wielki Ty Pan. Przychodzisz do nas już przez wieki, by ofiarować Siebie nam”.

Boże Ciało – Uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu – to jedno z najbarwniejszych świąt i zarazem publiczna manifestacja wiary.

31 maja 2018 roku, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Caritas Diecezji Rzeszowskiej  wspólnie z Rzemieślnikami i parafią św. Krzyża, pod kierunkiem ks. Władysława Jagustyna, kapelana Cechu i Proboszcza od wielu lat przygotowuje pierwszy ołtarz. Rzemieślnicy i Cukiernicy przygotowują wspaniałe wypieki, które Młodzież Szkolnych Kół Caritas niesie w procesji od tego ołtarza, aż do ostatniego. Na zakończenie Uroczystości wolontariusze SKC z II LO, LO Nr 9 oraz Liceum św. Jana Pawła II Sióstr Prezentek rozdali biorącym udział w procesji chlebki, a zebrane ofiary są przeznaczone na wspieranie biednych z naszej diecezji.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/virtual/c/caritas-rzeszow/htdocs/wordpress/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/layout.php on line 15

Boże Ciało 2018