Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Kolonia Polonijna

W dniach od 8 do 21 czerwca br. w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym w Myczkowcach przebywa na kolonii 108 dzieci polskiego pochodzenia z Ukrainy: z Wołodarska, Koziatynia i Hodowici k/Lwowa.

Podczas wypoczynku dzieci korzystają z licznych atrakcji Ośrodka (hipoterapia, zwierzyniec, Centrum Ekumeniczne, Ogród Biblijny oraz boiska sportowe), a także zwiedzały zaporę w Myczkowcach i Solinie oraz odbyły wyprawę na Połoninę Wetlińską.

W pierwszych dniach pobytu tj. 9 czerwca w sobotę do uczestników kolonii przybył Specjalny bus Caritas Polska „Mobilna Ambasada Niepodległej”, który w tym czasie odwiedzał Diecezję Rzeszowską. Kolonistów odwiedził także ks.Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

We wtorek 19 czerwca dzieci nawiedziły Rzeszów. Pobyt rozpoczął się Eucharystią w Kościele św. krzyża w Rzeszowie pod przewodnictwem ks.bpa Jana Wątroby. Biskup wyraził wdzięczność za piękne śpiewy i stroje i pochwalił podtrzymywanie tradycji oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

 

Po Mszy św. nasi goście zostali poczęstowani pizzą, którą rozdawali im członkowie SKC przy I LO i IX LO w Rzeszowie, następnie udali się na lody darowane przez lodziarnie „Niebieskie Migdały” i „U Myszki”.

 

Odpoczynek został zrealizowany przy finansowym wsparciu przez Senat i Caritas Polska.

Nad całością kolonii czuwała wieloletnia wolontariuszka Pani Maria Miąso  wraz z innymi  doświadczonymi wolontariuszami.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/virtual/c/caritas-rzeszow/htdocs/wordpress/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/layout.php on line 15

Koloniści w Rzeszowie