Home > Bez kategorii > II seria spotkań formacyjnych Parafialnych Zespołów Caritas

W dniach 18-20 października 2024 r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach odbyła się druga seria jesiennych spotkań formacyjnych, w których uczestniczyli członkowie Parafialnych Zespołów Caritas z dekanatów: Dębowiec, Strzyżów, Czudec, Nowy Żmigród, Wielopole Skrzyńskie, Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Rzeszów – Zachód, Boguchwała.

Wolontariusze uczestniczyli we Mszach świętych z kazaniami, nabożeństwach różańcowych, Koronce do Bożego Miłosierdzia. Podczas spotkania z dyrektorem rzeszowskiej Caritas ks. Piotrem Potyrałą wysłuchali refleksji opartych na „Orędziu Ojca świętego Franciszka na VIII Światowy Dzień Ubogich”. Zapoznali się także z aktualnymi działaniami pomocowymi Caritas. Podczas spotkań z zaproszonymi gośćmi poruszana była również problematyka aktualnych wyzwań społeczno-gospodarczych.

Korzystając z pięknej pogody – członkowie Parafialnych Zespołów Caritas zwiedzali Ogród Biblijny.