Banner Unia Europejska
Home > Akcje > II turnus kolonii w Myczkowcach

W niedzielę 22 lipca br.  do grupy 120 dzieci kierowanych przez Miasto i Gminę Sędziszów Młp. i parafię św. Józefa Sebstiana w Rzeszowie odpoczywających w Myczkowcach przybył Biskup  Rzeszowski  Jan Wątroba. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią, którą z Pasterzem  koncelebrowali: dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Stanisław Słowik, dyrektor Ośrodka ks. Bogdan Janik oraz kapelan turnusu ks. Karol Hadam. Z racji 5 rocznicy ingresu Ordynariusza Rzeszowskiego dzieci przywitały Ks. Biskupa kwiatami.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie, w czasie którego kierownik turnusu pan Jan Lewandowski przedstawił bogaty program odpoczynku wraz z jego atrakcjami.  Dzieci uczestniczyły w konkursach: religijnym, muzycznym, plastycznym, ekologicznym oraz zawodach sportowych. Podczas kolonii był realizowany projekt „Wesołe Wakacje”, we współpracy z IPN Rzeszów, WORD Krosno, Automobilklub Rzeszów, ITD Rzeszów oraz Komendy Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Lesku. Warto zaznaczyć, że pan Jan od początku wakacyjnej akacji organizowanej przez Caritas społecznie udziela się na  wakacjach  oraz podczas zimowisk.

Radosne śpiewanie uczestników kolonii wypełniło czas, na którego zakończenie Biskup wręczył kierownikowi, duszpasterzowi turnusu oraz wychowawcom pamiątkowe książki dziękując za posługę wobec dzieci oraz udzielając błogosławieństwa.

W czasie pobytu w Myczkowcach ks. Biskup z zainteresowaniem i troską  zapoznał się z podejmowaną rozbudową i modernizacją Ośrodka.

Wypoczynek dzieci był dofinansowany przez Urząd Miasta i Gminy Sędziszów Małopolski  oraz Caritas Polska w ramach projektu „Wesołe Wakacje” przygotowanym przez Caritas Polska i Jeronimo Martins w ramach konkursu „100 na 100 – lecie odzyskania Niepodległości Polski”.

Zapraszamy do galerii