Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Spotkania wigilijne dla ubogich

WIGILIA W JAŚLE

W dniu 22 grudnia br. w budynku Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Jaśle, odbyło się wigilijne spotkanie dla potrzebujących i podopiecznych Okręgu Caritas Jasło oraz miejscowej Kuchni dla ubogich. Wigilię rozpoczęły występy artystyczne przygotowane przez uczniów „jedynki”. Potem była modlitwa, przekazanie betlejemskiego światła pokoju przez harcerzy, łamanie się opłatkiem. Do wieczerzy zasiedli ubodzy, samotni, bezdomni, a także rodziny z dziećmi, których sytuacja finansowa na co dzień jest bardzo trudna. Wśród zaproszonych gości byli: Ks. Bp Edward Białogłowski, ks. dr Piotr Potyrała – zastępca dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Zbigniew Irzyk – Dziekan Dekanatu Jasło – Wschód, Pan Poseł Bogan Rzońca, Wicemarszałek Maria Kurowska, Burmistrz Jasła Ryszard Pabian, Dyrektor MOPS Jasło Dorota Lignar. Uczestników i Gości przywitał ks. dr Marian Putyra – dyrektor Okręgu Caritas w Jaśle.

 Link do reportażu TVP o Wigilii Caritas dla ubogich w Jaśle: https://rzeszow.tvp.pl/40539917/w-jasle-ponad-200-osob-zasiadlo-do-wigilijnego-stolu-caritas-diecezji-rzeszowskiej

WIGILIA W RZESZOWIE

 

 

 

 

 

 

Na zaproszenie Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Rzeszowskiego Towarzystwa  im św. Brata Alberta w dniu 24 grudnia do Centrum Charytatywnego przy ul. Jana Styki 21 przybyło blisko 300 osób: mieszkańcy rzeszowskich schronisk oraz osoby ubogie, samotne i bezdomni z Rzeszowa i okolicy. Z biednymi do stołu wigilijnego zasiadł Bp Rzeszowski Jan Wątroba wraz z Rektorem WSD ks.Pawłem Pietrusiakiem oraz przedstawiciele władz Województwa i Miasta: wicemarszałek Stanisław Kruczek, Rafał Czupryk w imieniu Wojewody oraz Stanisław Sieńko, wiceprezydent Rzeszowa. Reprezentantem głównego darczyńcy Firmy Selgros był Pan Andrzej Kras. Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia Betlejemskiego Światła Pokoju, z którym przybyły druhny ZHP i kapelan ks.Wojciech Środoń.

Po odczytaniu Ewangelii głos zabrał ks.Bp Jan Wątroba składając zgromadzonym życzenia powiedział m.in. Życzę wszystkim doświadczenia czułej bliskości Nowonarodzonego Zbawiciela oraz obecności tych, którzy dostrzegą w Was oblicze Jezusa Chrystusa” oraz wyraził wdzięczność Miastu, Caritas i Rzeszowskiemu Towarzystwu Pomocy im. św.Brata Alberta.

Wszyscy zgromadzeni przełamali się pobłogosławionym opłatkiem i zasiedli do obfitego posiłku, przygotowanego przez kuchnię św.Brata Alberta. Szczególnym Darczyńcą wigilii w Jaśle i Rzeszowie była Firma Selgros, która przekazała m.in.: barszcz czerwony, karpia, kapustę, śledzie, napoje oraz MOPS Rzeszów i Jasło, cukiernie, piekarnie oraz kilka restauracji.

Wszystkich uczestników Wigilii w Rzeszowie obsługiwała młodzież ze SKC z ZSE w Rzeszowie, a animację kolędową prowadzili klerycy z WSD w Rzeszowie.

Link do reportażu TVP o Wigilii Caritas dla ubogich w Rzeszowie: https://rzeszow.tvp.pl/40573480/bezdomni-ubodzy-i-samotni-na-wigilii-caritas-i-towarzystwa-sw-brata-alberta