Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Koloniści z Ukrainy w Rzeszowie

W Ośrodku Caritas w Myczkowcach od 8 do 21 czerwca przebywa wraz z opiekunami grupa 135 dzieci polskiego pochodzenia z Ukrainy. Są to dzieci z Koziatynia, Hodowici, Horoszewa i Odessy wraz z Księdzem Piotrem, Dyrektorem Caritas Spes w tym mieście (Kapłan Diecezji Warszawsko-Praskiej)

W dniu 18 czerwca koloniści przybyli do Rzeszowa, zwiedzając Miasto. Wszystkie grupy przybyły pod Dzwon Niepodległości znajdujący się na placu Farnym, zapoznając się z historią odzyskania wolności.

 

 

 

 

 

Z kolonistami spotkał się Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, celebrując w kościele św.Krzyża Mszę św. w ich intencji. Pasterz podziękował Caritas i wszystkim, którzy włączyli się w dzieło zorganizowania kolonii. Od szeregu lat kierownikiem turnusu dla Ukrainy jest Pani Maria Miąso, wspomagana przez innych wolontariuszy.

 

 

 

 

Po Mszy św. wszyscy zostali ugoszczeni gorącą pizzą, a obsługą zajęła się młodzież ze SKC przy IX LO pod kierunkiem Anny Dec. Cukiernia „Niebieskie Migdały” i „Bianca” oraz lodziarnia „U Myszki” przekazały nieodpłatnie smaczne lody.

 

 

 

 

Zorganizowanie kolonii było możliwe dzięki dofinansowaniu Senatu Rzeczypospolitej poprzez Caritas Polska oraz ofiarom z cegiełek rozprowadzanych w parafiach naszej diecezji.


Zapraszamy do galerii