Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Św. Mikołaj dla 2000 dzieci

Bez względu na to, ile ktoś ma lat – każdy się cieszy, gdy przychodzi dzień wspomnienia św. Mikołaja – biskupa. 3 grudnia 2019 r. – 2000 dzieci oraz osób niepełnosprawnych cieszyło się spotkaniem ze św. Mikołajem, zorganizowanym przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta.

Podopieczni Caritas oraz innych stowarzyszeń i fundacji przybyli do Regionalnego Centrum Sportowo-Widowiskowego „Podpromie” w Rzeszowie. Delegacje z Nowego Żmigrodu, Gorlic, Lipinek, Brzostku, Jasła, Przysiek, Różanki, Ropczyc, Kolbuszowej, Rzeszowa, Mrowli, Tyczyna, Widełki i Łąki zgromadziły się, oczekując na św. Mikołaja. Przybyli także przyjaciele św. Mikołaja: biskup Jan Wątroba – ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, Pan Zygmunt Rybarski w imieniu prezydenta Rzeszowa, Pan Jerzy Cypryś – zastępca przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Pani Irena Marszalek – wicedyrektor MOPS-u w Rzeszowie, Aleksander Zacios – prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Andrzej Szymanek – dyrektor II LO w Rzeszowie, Waldemar Wiśniewski z Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie oraz Piotr Kluz – z Komendy Wojewódzkiej Policji.

 

 

 

Zgromadzonych gości powitał ks. Piotr Potyrała – wicedyrektor rzeszowskiej Caritas. W klimat spotkania zgromadzone dzieci, ich rodziców i opiekunów wprowadził Dariusz Kosak z zespołem „Młody duch” oraz z zespołem wokalnym ze Szkoły Podstawowej Ojców Pijarów w Rzeszowie. Po błogosławieństwie księdza biskupa – uczniowie z II LO w Rzeszowie zaprezentowali piękny spektakl w reżyserii Pani Joanny Kocór. Jego przesłaniem są słowa wypowiedziane przez jednego z aktorów: „Dawać innym i dzielić się z innymi – to prawdziwa sztuka!”

 

 

 

Centralnym punktem spotkania było spotkanie ze św. Mikołajem, owacyjnie witanym przez dzieci i osoby niepełnosprawne. Św. Mikołaj przypomniał, jak ważne jest pomaganie innym i dostrzeganie w nich Jezusa, który czeka na pomoc. Na zakończenie spotkanie – wszystkie dzieci otrzymały świecące odblaski jako prezent od Policji, a także loda od firmy „Koral” oraz obrazek ze zdjęciem bł. Karoliny Kózki.

 

 

 

 

 

 

 


Zapraszamy do galerii