Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > 100. rocznica urodzin Jana Pawła II

 

W tym szczególnym roku przeżywając 100. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II, dziękujemy za tego, który dostrzegał w Maryi wzór niezawodnej nadziei ogarniającej całego człowieka.

 

Boże, Ojcze Wszechmogący, bogaty

w Miłosierdzie, bądź uwielbiony

w tajemnicy Twojej Miłości,

objawionej przez Syna w Duchu Świętym.

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu świata,

dziękujemy Ci za Twoją ofiarną miłość,

która w tajemnicy Ukrzyżowania

i Zmartwychwstania stała się miłością zwycięską.

Duchu Święty, Duchu Prawdy, miłości,

mocy i świadectwa, prowadź nas.


Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w charytatywną pomoc osobom chorym i potrzebującym – zwłaszcza w trudnym czasie walki z pandemią – a także za materialne wsparcie dzieł miłosierdzia. Przyłączam się do apelu Caritas Diecezji Rzeszowskiej, a wszystkim Darczyńcom z serca błogosławię i zapewniam o modlitewnej pamięci.


Drodzy Parafianie!
Drodzy Przyjaciele Caritas!

  • Dzięki Wam prowadzimy 21 ośrodków dla osób niepełnosprawnych, dla dzieci oraz osób bezrobotnych.
  • Od wybuchu pandemii – Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazała środki na doposażenie podkarpackich szpitali w wysokości 475.000 zł (w tym – 368.000 zł z ofiar złożonych przez księży diecezji rzeszowskiej jako „kapłański dar miłosierdzia”).
  • W tym samym czasie – pomogliśmy najbiedniejszym rodzinom oraz osobom samotnym i seniorom w postaci przekazywanej żywności lub wsparcia finansowego na zakupienie żywności (łącznie – ok. 75.000 zł).
  • W ostatnim czasie zakupiliśmy 120 szpitalnych łóżek oraz wózki inwalidzkie, chodziki, materace przeciwodleżynowe i inny sprzęt pielęgnacyjny, który można bezpłatnie wypożyczać dla ludzi chorych.

Chcemy kontynuować dzieło chrześcijańskiego miłosierdzia i pomagać ubogim oraz osobom dotkniętym konsekwencjami pandemii.

Ufamy, że wsparci Waszą ofiarą zdołamy także w tym trudnym czasie utrzymać Ośrodek w Myczkowcach, mający w obecnej sytuacji najwięcej trudności. Drodzy Ofiarodawcy! Licząc na Waszą życzliwość – z góry dziękujemy za Wasze modlitwy w intencji Caritas Diecezji Rzeszowskiej, a także za każde wsparcie finansowe, które można przekazać, dokonując wpłaty na konto:

PKO BP S.A. I/O w Rzeszowie
96 1020 4391 0000 6902 0002 2616
Caritas Diecezji Rzeszowskiej
ul. Jana Styki 21
35-006 Rzeszów

Zachęcamy do zapoznania się z okolicznościowym folderem zawierającym litanię do św. Jana Pawła II. Folder w wersji do pobrania znajduje się TUTAJ.