Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Dzień Chorego w DPS w Cmolasie

WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA KAZIMIERZA GÓRNEGO W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W CMOLASIE

W związku z obchodami XXVI Dnia Chorego, w dniu 11.02.2018 r. w Sanktuarium Przemienia Pańskiego w Cmolasie została odprawiona przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Kazimierza Górnego Msza Święta.

Po nabożeństwie Ksiądz Biskup udał się do Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie na spotkanie z mieszkańcami i pracownikami placówki.

Pierwszą część wizyty stanowiło spotkanie w kaplicy, gdzie Ksiądz Biskup skierował swoje przesłanie do mieszkańców. Mówił do nich m.in. o potrzebie cierpliwego znoszenia choroby, o przeżywaniu swojego cierpienia w radości, wskazywał, aby nie marnować cierpienia i ofiarować go za Kościół i innych grzeszników. Następnie udzielił ogólnego błogosławieństwa.

W drugiej części spotkania Ksiądz Biskup odwiedził chorych podopiecznych leżących w pokojach.

Podczas wizyty w DPS Ksiądz Biskup poświęcił chorym i niepełnosprawnym mieszkańcom Domu wiele uwagi, okazując im dużo ciepła i cierpliwości. Nie zabrakło również wielu ciepłych i serdecznych słów skierowanych do personelu placówki.

Wizyta Księdza Biskupa w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie była wielkim zaszczytem i wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci mieszkańców i pracowników Domu.