Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Dzień Chorego w Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 w Rzeszowie

Ks. Biskup Edward Białogłowski odwiedził 13 lutego br. chorych i personel Szpitala Klinicznego  Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

W kaplicy szpitalnej pod wezwaniem św. Łukasza razem z Księdzem Biskupem Mszę św. koncelebrowali szpitalni Kapelani: ks. Krzysztof Bal i ks. Grzegorz Białoń.

W liturgii Słowa posługę podjęły panie z personelu medycznego.

W czasie homilii Ksiądz Biskup przypomniał o objawieniach w Lourdes, o wierze i posłuszeństwie Berdardetty, o wierze ludzi, którzy przez 160 lat od objawień wypełniają wezwanie Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, podejmują pokutę dźwigając swój krzyż i odmawiają różaniec. Kaznodzieja wspomniał o uznanych cudach odzyskania zdrowia i o wielkim poświęceniu rodzin, personelu medycznego i wolontariuszy. Wyraził też wielką wdzięczność wszystkim, którzy  w tym szpitalu służą chorym.

Na zakończenie Mszy św. serdecznie podziękował zastępca Dyrektora Szpitala. Boże błogosławieństwo udzielone przez Księdza Biskupa jest pięknym znakiem uznania pracy i troski o człowieka. Za obecność, modlitwę Księdza Biskupa i posługę duszpasterską, udzielane sakramenty przez Księży Kapelanów serdecznie dziękujemy – powiedział Dyrektor.

Po Mszy św. Ksiądz Biskup odwiedził chorych na oddziale dermatologii i neurologii. W tej wizycie towarzyszyli również Księża Kapelani, wicedyrektor Caritas ks. Władysław Jagustyn, zastępca Dyrektora Szpitala i Ordynatorzy oddziałów.