Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Półkolonia Caritas w Budach Głogowskich

Już piąty rok z rzędu w Ośrodku Caritas w Budach Głogowskich organizowany jest wypoczynek wakacyjny dla dzieci. Od 23 do 27 lipca ponad 100 dzieci codziennie uczestniczyło w półkolonii. Zdecydowana większość z nich pochodziła z Gminy Głogów Małopolski, ale były tez dzieci z Rzeszowa, z Wałbrzycha, Warszawy, a nawet z Londynu.

Rzeszowska Caritas we współpracy z Gminą Głogów Małopolski zatroszczyła się o ciekawy repertuar zajęć. Spotkania z profesjonalnymi mistrzami karate, z mistrzami sztuki cyrkowej, z instruktorem BHP, z alpinistami, z policją konną i redaktorami TVP – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci. Ponadto – wszyscy mogli spotkać się z panią stomatolog i sprawdzić stan swoich zębów w mobilnym dentobusie. A każdego dnia – nie brakowało zajęć sportowych, plastycznych, tanecznych oraz ekologicznych. Nad całością programu czuwali niezawodni wychowawcy, opiekunowie i wolontariusze, zorganizowani przez wicedyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej – księdza doktora Piotra Potyrałę.

 

 

 

 

 

Zwieńczeniem turnusu Caritas było podsumowujące spotkanie z udziałem ks. prałata Władysława Jagustyna – Wicedyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Pana Pawła Baja – Burmistrza Gminy Głogów Małopolski oraz Pani Marioli Kot – z M-GOPS Głogów Młp. Uczestnicy kolonii przygotowali wzruszający program, a zaproszeni goście – ofiarowali dzieciom słodkie niespodzianki.

Zapraszamy do galerii