Banner Unia Europejska
Home > Akcje > III turnus kolonii w Myczkowcach

W niedzielę 5 sierpnia br.  do kolonistów III turnusu odpoczywających w Myczkowcach przybył Biskup Rzeszowski  Jan Wątroba wraz z ks. Stanisławem Słowikiem dyrektorem Rzeszowskiej Caritas.

Kolonia trwała 10 dni od 28 lipca do 6 sierpnia, uczestniczyło w niej 115 dzieci kierowanych przez parafie z dekanatów Czudec, Jasło – Wschód, Jasło – Zachód, a także finansowane przez  Urząd Gminy Biecz oraz dzieci polskiego pochodzenia z Ukrainy z okolic Sokala i Godowiczi. Kadrę turnusu stanowili: kierownik Tadeusz Nizioł, kapelan ks. Gabriel Tendelski, pani doktor Czesława Lubas, 1 pielęgniarka, 11 wychowawców oraz  animatorzy muzyczni.

 

 

 

 

 

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00 na Sali konferencyjnej, w czasie którego Kierownik turnusu przedstawił program odpoczynku:

  • dzieci brały udział w wielu spotkaniach z przedstawicielami różnych instytucji: IPN, Straż Pożarną, Policję czy WORD.
  • uczestniczyli  w spotkaniach z przewodnikiem bieszczadzkim oraz księdzem misjonarzem.
  • poza spotkaniami był także czas na rekreację.
  • nie zabrakło zajęć i konkursów sportowych, artystycznych, wspólnego śpiewu, wycieczek pieszych po szlakach w okolicy Myczkowiec, wyjazdów nad Solinę oraz na zaporę w Myczkowcach.
  • ważnym punktem w planie każdego dnia była Eucharystia sprawowana w kaplicy znajdującej się na terenie ośrodka. Okolicznościowe kazania głosił ks. Gabriel.

Zgromadzonym, dzieci przedstawiły piękną inscenizację pt. „Spowiedź ptaków” ubogacony pięknym śpiewem oraz wręczyły pamiątkowe upominki przybyłym gościom.

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie spotkania Ks. Biskup wręczył kierownikowi, duszpasterzowi  oraz wychowawcom pamiątkowe książki dziękując za ich posługę charytatywną wobec dzieci oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Zapraszamy do galerii