Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Święto Caritas > Gala UBI CARITAS

Przyznano nagrody Ubi Caritas

W sobotę 29 września 2018 roku podczas uroczystej gali w podziemiach warszawskiej bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana po raz siedemnasty przyznano nagrody Ubi Caritas. Jest to uroczystość wręczenia nagród przyznawanych za wrażliwość na potrzeby ubogich w Polsce i czynny udział w dziełach charytatywnych. Poprzez uhonorowanie nagrodą Ubi Caritas wspólnota Caritas chce wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy dają szczególny świadectwo miłosierdzia lub włączają się w działalność Caritas i pomagają w codziennej służbie na rzecz ubogich i potrzebujących. Nagroda jest wręczana w trzech kategoriach:  Darczyńca, Świadectwo i Współpraca.

Coroczna gala to inicjatywa ekumeniczna: prawosławna Eleos, która przyznaje nagrodę Dłoni Miłosierdzia, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, która przyznaje nagrodę Miłosiernego Samarytanina oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, która przyznaje nagrodę im. Biskupa Jana Niewieczerzała. Caritas Polska przyznaje statuetką św. Faustyny oraz specjalne Medale „In Servire Caritate”.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki, otwierając galę Ubi Caritas, podkreślił, że:

„Jest to uroczystość wręczenia nagród przyznawanych za wrażliwość na potrzeby ubogich w Polsce i czynny udział w dziełach charytatywnych. Poprzez uhonorowanie nagrodą Ubi Caritas – statuetką św. Faustyny – wspólnota Caritas chce wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy dają szczególne świadectwo miłosierdzia lub włączają się w działalność Caritas i pomagają w codziennej służbie na rzecz ubogich i potrzebujących.”

Wśród obecnych gości byli m.in. nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio, bp Wiesław Szlachetka oraz doradca prezydenta RP Zdzisław Sokal, który pozdrowił uczestników w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy i podziękował za codzienne zaangażowanie i poświęcenie na rzecz potrzebujących.

Spotkanie poprowadził Rafał Patyra. Dla zebranych śpiewał zespół Para i wokalistka Monika Hetmańska.

Zapraszamy do galerii