Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Spotkanie rodzin i seniorów w Myczkowcach

Rodzinne spotkanie w Myczkowcach

W dniach 26 – 28 października w Ośrodku Caritas w Myczkowcach odbyło się spotkanie rodzin oraz seniorów, którzy uczestniczą w projekcie „Na codzienne zakupy” realizowanym przy współpracy Caritas Polska z siecią sklepów Biedronka.

Przybyło 7 rodzin z terenu Miasta Rzeszowa, które współfinansował MOPS Rzeszów oraz 4 rodziny z terenu diecezji rzeszowskiej. Weekendowy pobyt rozpoczął  się w piątek. Caritas zapewniła wszystkim nieodpłatnie noclegi i wyżywienie  oraz  liczne atrakcje i formy relaksu dla dzieci, m. in. jazda konna, spotkanie w Sali Natura 2000, zwiedzanie Ogrodu Biblijnego i Centrum Ekumenicznego  oraz spotkanie z panią psycholog i lekarzem, a także z duszpasterzami. Rodzice i korzystający z projektu Biedronki uczestniczyli w spotkaniu z Panią psycholog oraz zwiedzali Ogród Biblijny i Centrum Ekumeniczne i zapoznali się z tematyką  Natura 2000. Szczególnie wiele radości zarówno dzieciom jak i dorosłym sprawił wspólny rejs statkiem po jeziorze  solińskim. Wspólny pobyt był okazją do pokonywania barier pokoleniowych, dzielenia się  tradycjami i wartościami jakie daje rodzina.

 

 

 

 

 

Wszyscy codziennie przeżywali duchowe umocnienie podczas nabożeństw w kaplicy, które prowadzili  księża dyrektorzy Stanisław Słowik i Bogdan Janik. Niedzielnej liturgii przewodniczył i kazanie wygłosił zastępca dyr. Caritas Polska ks. Krzysztof  Sroka. Na zakończenie Eucharystii każda rodzina i uczestnicy projektu przez posługę ks. Krzysztofa  otrzymali błogosławieństwo oraz pamiątkowe publikacje z Caritas Polska i Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

 

 

 

 

 

Zastępca dyr. Caritas Polska spotkał się także z uczestnikami projektu, którzy wyrazili swoją wdzięczność za tak konkretną pomoc dla tej grupy ludzi. Spotkanie było dofinansowane ze środków przeznaczonych na organizację działań towarzyszących dla uczestników Programu Biedronki. Pomoc tę w naszej diecezji koordynuje  s. Agata Jakieła.

 

 

 

 

 

Każda rodzina i uczestnicy projektu otrzymali rzeczową pomoc (art. spożywcze i chemiczne oraz odzież). Wspólny obiad zakończył bardzo pożytecznie przeżyte dni w myczkowieckim ośrodku Caritas.

 

Zapraszamy do galerii