Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Śniadanie z ubogimi

Śniadanie z Ubogimi

W sobotę 24 listopada br. do  w Centrum Charytatywnego  przy ul. J. Styki w Rzeszowie zostali zaproszeni ludzie ubodzy, bezdomni i mieszkańcy schronisk. W ten sposób Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta odpowiedzieli na apel Ojca św. Franciszka skierowany poprzez słowa Orędzia na II Światowy Dzień Ubogich. Uroczyste śniadanie z bogato zastawionym stołem pobłogosławił  biskup Kazimierz Górny. Pasterz zachęcił zgromadzonych do życia w wierności wierze, do umacniania się poprzez korzystanie z sakramentów świętych. Biskup nawiązał także do 100 rocznicy niepodległości.  Następnie podziękował  wszystkim którzy przez współpracę z Caritas Diecezji i Rzeszowskiej i  Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta pomagają potrzebującym albowiem śniadanie i otrzymane paczki stały się możliwe dzięki darczyńcom, a zwłaszcza darami otrzymanymi od Res-Drobu, Smak z Górna, PSS Społem, Rak Cukiernia,  JK z Trzebowniska,  Witolda Piątka i własne wypieki stażystów z miejscowego CIS. DPS w Chmielniku przekazał dla uczestników spotkania ciepłe kamizelki, czapki, berety i szaliki zrobione własnoręcznie przez Mieszkańców.

 

 

 

Szczególną formą pomocy stała się możliwość bezpłatnego zbadania stanu swego zdrowia którą podjęło Centrum Medyczne MEDYK  na czele z dyrektorem Stanisławem Mazurem.

 

 

 

Uroczyste śniadanie było z „orkiestrą”  którą stanowili: Darek Kosak, Kamil Niemiec i Jakub Stec pięknym śpiewem i muzyką ubogacając spotkanie. Etatowych pracowników Caritas i RzTBA  i kuchni dla ubogich wsparła s. Milena Nazaretanka oraz SKC z ZSG z p. Grażyną Misiuda.

Zapraszamy do galerii