Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Studenci ze Wschodu

Spotkanie opłatkowe dla studentów polskiego pochodzenia ze Wschodu – 28 I 2019 r.

W poniedziałkowy wieczór 28 stycznia br. do Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Krakowskiej 18 prowadzonych przez Caritas Diecezji rzeszowskiej przybyli studenci polskiego pochodzenia ze Wschodu.

Młodzi nasi rodacy mają zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim, poprzez które przygotowują się do podjęcia pełnych studiów na różnych uczelniach w Polsce. Aktualnie przygotowuje się 24 młodych ludzi z Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu.  Jest to tzw. rok „O”. Studium tym kieruje dr Danuta Hejda.

Młodzież i gości na czele z biskupem  Edwardem  Białogłowskim i z dyrektorem Pieszej Pielgrzymki do Lwowa ks. Władysławem Jagustynem, Grono pedagogiczne Uniwersytetu przywitał ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas. Młodzież pięknym śpiewnym językiem kolędowała po polsku, białorusku i ukraińsku oraz podzieliła się refleksyjnym bożonarodzeniowym przesłaniem. Łamanie się opłatkiem w tym kontekście było sposobnością do wymiany polsko – polskich zwyczajów.

W drugiej części spotkania w czasie posiłku było wspólne kolędowanie, które wytworzyło niepowtarzalny klimat. Na zakończenie wszyscy otrzymali od Caritas paczki z żywnością i środkami czystości.

 

 

 

 

Bezpośrednio w przygotowanie świętowania włączyli się pracownicy Caritas Diecezjalnej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Krakowskiej 18 w Rzeszowie pod kierunkiem Krzysztofa Barana.


Zapraszamy do galerii