Home > Akcje > Dzień Chorego w Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 w Rzeszowie

10 lutego 2019r. ks. bp Jan Wątroba przybył do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie z racji Światowego Dnia Chorego.

W szpitalnej Kaplicy ks.Biskup odprawił uroczysta Mszę św. a wraz z Nim celebrowali: ks. Władysław Jagustyn i ks. Piotr Potyrała – wicedyrektorzy Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Grzegorz Białoń i ks. Krzysztof Bal– kapelan szpitala oraz ks. Rafał Bocheński – pacjent szpitala, pochodzący z diecezji tarnowskiej. Wśród licznie zgromadzonych pacjentów, osób odwiedzających chorych w szpitalu i personelu obecny był także wicemarszałek podkarpacki Stanisław Kruczek odpowiedzialny za służbę zdrowia.

W imieniu chorych i pracowników, słowa powitania i wprowadzenia w treść uroczystości wypowiedział p. Marek Wiater.

Po Eucharystii biskup ordynariusz poświęcił nowo wykonany ołtarz boczny św. Faustyny wraz z relikwiami i św.Józefa Moscati, który był lekarze o wielkim sercu.

Następnie udał się wraz z kapłanami, na kliniczny oddział urologii i nefrologii, by odwiedzić pracujący tam personel i spotkać się z pacjentami.