Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Dzień Chorego w Hospicjum w Rzeszowie

Modlitwa na Oddziale Paliatywno-Hospicyjnym przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie w niedzielę, 17 lutego 2019 r. zakończyła diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego.

O godz. 11.00 w kaplicy Oddziału Paliatywnego została odprawiona Msza św. w intencji chorych przebywających na oddziale oraz za cały personel im posługujący. Uroczystą Eucharystię celebrowali ks. bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji, ks. Władysław Jagustyn, proboszcz parafii św. Krzyża w Rzeszowie, na której terenie znajduje się Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie oraz ks. Bogdan Tęcza, kapelan Oddziału Paliatywno-Hospicyjnego. Wszystkich zebranych na samym początku powitała Iwanna Demyda-Musiał, dyrektor ds. lecznictwa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

W wprowadzeniu do Eucharystii ks. Biskup powiedział, że:

„Hospicjum jest miejscem, w którym tak wielu żegna się z tym światem, aby bezpośrednio wpaść w miłosierne ramiona Ojca w niebie. Jakie to ważne, aby personel i duszpasterze byli obecni przy chorych i umierających, i wytrwale towarzyszyli tym, którzy odbywają najtrudniejszą i zarazem najważniejszą drogę”.

Podziękował również wszystkim krewnym i znajomy, którzy przyszli odwiedzić swoich chorych za ich troskę, za obecność, która sama w sobie jest znakiem miłości.

 

 

 

 

W homilii Ks. Biskup zachęcał uczestników Eucharystii, aby nie tracili zaufania w chwilach choroby i cierpienia.

„Szczęśliwymi mogą być nie tylko zdrowi i ci, którzy nie mają zmartwień, ale także ci, którzy pośród cierpienia i trudów ufają Panu Bogu; którzy wierzą, że cierpienie i nasze umieranie jest po coś”

Po Mszy św. bp Ordynariusz odwiedził chorych leżących w salach, wszystkich błogosławił i przekazywał okolicznościowy obrazek, natomiast lektorzy z Liturgicznej Służby Ołtarza wręczyli chorym tulipany.

 

 

 

 


Zapraszamy do galerii