Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Przedświąteczna Zbiórka Żywności Caritas

Przedświąteczna Zbiórka Żywności Caritas

29 i 30 marca 2019 r. Caritas Diecezji Rzeszowskiej uczestniczyła w ogólnopolskiej zbiórce żywności prowadzonej pod hasłem „Tak, pomagam”. W tę pomoc włączają się tysiące ludzi dobrej woli, którzy robiąc zakupy – przekazują ich cześć na rzecz najbiedniejszych; włączają się w nią także setki wolontariuszy, którzy w sklepach pełnią dyżury, witają klientów, informują o prowadzonej zbiórce i zachęcają do włączenia się w nią.

W Rzeszowie w ciągu 2 dni trwania akcji – dyżury w sklepach pełniło ok. 1400 wolontariuszy – członków Szkolnych Kół Caritas, wspieranych przez nauczycieli i dyrektorów szkół, a także rodziców. Przykład zaangażowania wolontariackiego dała również Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty. Ponadto, w innych miejscowościach z terenu diecezji rzeszowskiej zbiórka żywności była prowadzona zarówno przez młodzież jak i przez członków Parafialnych Zespołów Caritas.

 

 

 

 

Hojność osób przychodzących do sklepów była bardzo wielka. Z rękami pełnymi produktów przeznaczonych dla najbiedniejszych podchodzili ludzie znani w przestrzeni publicznej (np. Łukasz Perłowski – siatkarz Asseco Resovia; Klaudia Pustkowska – Miss Podkarpacia i finalistka Miss Polski 2018), ale w zdecydowanej większości – ludzie anonimowi, lecz mający dobre serca.

 

 

 

 

Owocem tej dobroci oraz zaangażowania wolontariuszy jest duża ilość zebranych produktów (konserwy, cukier, makaron, ryż, olej, płatki, mąka, słodycze itp.), których szacunkowa waga wynosi ok. 10.000 kg. Trafią one do osób starszych, samotnych, bezdomnych, niepełnosprawnych oraz do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

ks.dr Piotr Potyrała

Link do reportażu TVP o zbiórce żywności:
Przedświąteczna zbiórka żywności Caritas


Zapraszamy do galerii