Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Dzień Dziecka w Stacji Opieki Caritas w Ropczycach

„Radość jest modlitwą, mocą i miłością, Bóg kocha tego kto daje z radością” św.  Matka Teresa z Kalkuty

Stacja Opieki Caritas w Ropczycach dnia 01.06.2019 r. zorganizowała z okazji Dnia Dziecka wspólne świętowanie. Po raz kolejny na imprezę plenerową zaproszono dzieci w wieku od 3 do 13 lat z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, będących pod stałą opieką Stacji Opieki Caritas w Ropczycach. Zabawę rozpoczęto o godz. 930 powitaniem dzieci i wspólną modlitwą, na którą przybyło 57 dzieci.

Zabawę prowadziły Animatorki i Panie z Centrum Integracji Społecznej w Witkowicach, które organizowały dzieciom zabawy i konkursy, a nagrody sprawiały dzieciom wiele radości. Popularnością cieszyło się malowanie twarzy oraz różnokształtne i kolorowe balony. Niesamowitą atrakcją, jak co roku były dmuchane zjeżdżalnie, które wręcz pochłaniały dzieci. Dzieciom przygotowano też poczęstunek: drożdżówki, kiełbaski z grilla, owoce, ciasto, napoje i watę cukrową. Niestety wesoła zabawa szybko się skończyła, ale przedłużeniem radości były prezenty – zabawki, przybory szkolne, pluszaki i słodycze.

 

 

 

 

Bardzo się cieszymy, że kolejny raz udało się nam przynieść radość dzieciom i rodzinom, którym jest trochę trudniej. Organizatorami pikniku były s. Elżbieta Żelasko – kierownik Stacji Opieki Caritas oraz s. Iwona Gorla.  Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiadając hojnie na prośbę i wspierając to dzieło, okazali się dobrymi ludźmi, którzy potrafią się dzielić i mają odwagę w dzisiejszym świecie bezinteresownie pomagać. To oni sprawili, że ten dzień był piękniejszy i bogaty nie tylko w dary materialne, ale i w radość i uśmiech, których nie da się przecenić. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do pani Urszuli Rymut – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Ropczycach za ogromną życzliwość, współpracę i udostępnienie terenu oraz pomieszczeń; pana Piotra, który zorganizował nagłośnienie i zajmował się grillowaniem; pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej – Moniki, Bożeny, Marty, Agnieszki, Witolda i Pani Halinki.

 

 

 

 

Impreza ta nie mogłaby się odbyć bez materialnego wsparcia sponsorów, dlatego podziękowania kierujemy do następujących firm i instytucji: Zakłady Magnezytowe Ropczyce S.A., CERPLAST w Ropczycach – Krzysztof Walczyk, „Rega Yacht” PRODUKCJA JACHTÓW Babicz & Królikowski Spółka Jawna w Ropczycach, Cukrownia Ropczyce S.A., Cukromix Ropczyce,  ZM Invest S. A. w Ropczycach, Bank Spółdzielczy w Ropczycach,  Starostwo Powiatowe w Ropczycach, Anna Mariola Urban, Artykuły Instalacyjno- Przemysłowe Irena i Józef Misiura, Barbara Siorek,  Marta i Grzegorz Węglarz właściciele piekarni w Okoninie, Zakład Przetwórstwa Mięsnego H. i A. Paśko Sp. J w Ropczycach, Firma Handlowo – Usługowa ”ROWER” Adam Bieszczad w Ropczycach, Owocowy RAJ F.H.U. FRESH w Ropczycach Mirosław Szopiak,  P.U.H RYMUT Sędziszów Małopolski,  Agent PZU S.A. Maria Winkler, oraz osoby które pragną pozostać anonimowe.

 

                                             s. Elżbieta Żelasko – kierownik Stacji Opieki Caritas w Ropczycach


Zapraszamy do galerii