Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Kolonia Caritas w Myczkowcach

W dniach 6-17 lipca odbył się I turnus Kolonii Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Wypoczywało na nim 105 dzieci z różnych zakątków diecezji. Dzieci przyjechały z dekanatów: Rzeszów-Wschód, Dębowiec, Gminy Skołyszyn, Domu Dziecka z Wolicy oraz Szkoły Specjalnej z Frysztaka. Kadrę kolonijną stanowili: kierowniczka Agnieszka Podkalicka, 9 wychowawców, 2 pielęgniarki i 2 muzyczne. Nad całością czuwał i jednocześnie pełnił funkcję kapelana ks. Bogdan Janik.

Podczas kolonii realizowany był program dydaktyczno-wychowawczy pt. „Szczęśliwe dni”, który zawierał propozycję aktywnego odpoczynku z dziećmi. Kolonia ma charakter katolicki, podczas wypoczynku dzieci codziennie uczestniczyły we Mszy św., wsłuchiwały się w tematyczne homilie, korzystały z sakramentów oraz uczestniczyły w innych modlitw, przez co rozwijały i umacniały swoje życie duchowe.

Podczas kolonii dzieci korzystały także z atrakcji Ośrodka: odwiedzały Ogród Biblijny, Centrum Kultury Ekumenicznej, Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 oraz zwierzyniec . Koloniści mieli także okazję pod czujnym okiem instruktorów sprawdzić się podczas jazdy konnej w Ośrodku Jeździeckim Eden.

Do kolonistów przybywali z wykładami i ciekawostkami. WORD z Krosna, Automobil Klub z Rzeszowa, ITD Rzeszów oraz PZM Rzeszów i KKP Lesko, a także PSP Lesko uczył dzieci bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych i przypominał o bezpieczeństwie podczas wakacji. Instytut Pamięci Narodowej z Rzeszowa przygotował lekcję historii na temat 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.  Dzieci brały udział w pieszych wycieczkach m. in. do rezerwatu krajobrazowego „Przełom Sanu pod Zwierzyniem”, śladami bobrów do Uherzec Mineralnych, do Źródełka i przełomu Sanu w Zwierzyniu oraz nad Jezioro Myczkowieckie. Koloniści mieli również okazję zobaczyć zaporę w Solinie.

Każdego dnia wychowawcy opiekujący się poszczególnymi grupami organizowali liczne gry i zabawy. Odbywały się konkursy: religijny, piosenki, tańca, plastyczny i konkursy sportowe.

Do wypoczywających dzieci przybył także z pasterskim błogosławieństwem oraz cukierkami bp Edward Białogłowski wraz z ks. Stanisławem Słowikiem i s. Agatą. Podczas spotkania z gośćmi dzieci zaprezentowały montaż słowno–muzyczny zaczerpnięty z poezji ks. Jana Twardowskiego pt. „Gdzie jest Święty Józef”.


Zapraszamy do galerii