Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Żywność zebrana podczas kampanii „Kromka chleba dla sąsiada”

„Naród, który nie opiekuje się dziadkami i nie szanuje ich, nie ma przyszłości, bo nie ma pamięci, stracił ją”. /Papież Franciszek/

Bądźmy wrażliwi na potrzeby seniorów, którzy żyją wśród nas – tak niewiele trzeba, aby przynieść komuś radość i dobro.

Akcja „Kromka chleba dla sąsiada” ma celu wsparcie starszych osób w przeżywaniu codzienności oraz uwrażliwienie społeczeństwa na ich los.

20 i 21 września (piątek i sobota) odbyła się zbiórka żywności w wybranych sklepach sieci Biedronka w ramach akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Zbiórka została przeprowadzona dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodzieży Szkolnych Kół Caritas wraz z ich opiekunami czy asystentami kościelnymi i Parafialnych Zespołów Caritas. Produkty żywnościowe trafią do najbardziej potrzebujących, głównie osób starszych, samotnych i wykluczonych społecznie.

Na terenie Diecezji Rzeszowskiej zbiórka żywności była prowadzona w 31 sklepach „Biedronka, dziękujemy wszystkim Kierownikom za możliwość przeprowadzenia zbiórki.

Link do reportażu TVP o zbiórce żywności w ramach „Kromki chleba…”:
https://rzeszow.tvp.pl/44481763/kromka-chleba-dla-sasiada-zbiorka-zywnosci-caritas?fbclid=IwAR0Gvpv6aobDzVDHZxUa_MKvOpPIBmJciM9rQXtNecQmaP61kCZdnY6e35Q


Zapraszamy do galerii