Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Jesienny zjazd SKC

Szkolne Koła Caritas pomagają i rapują

Coraz więcej uczniów zapisuje się do Szkolnych Kół Caritas. To młodzi ludzie, którzy mają w sercach wiarę i wyrażają ją przez czyny chrześcijańskiego miłosierdzia. Ponad 800 wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas Diecezji Rzeszowskiej uczestniczyło w Jesiennym Spotkaniu, które odbyło się w Jaśle (19 listopada 2019 r.) oraz w Rzeszowie (20 listopada br.).

Licznie zebranych uczniów oraz ich opiekunów powitał wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej – ks. dr Piotr Potyrała. Następnie przedstawiał najważniejsze myśli z „Orędzia Ojca świętego Franciszka na III Światowy Dzień Ubogich”, a także zaprezentował najważniejsze wydarzenia i działania rzeszowskiej Caritas z ostatnich 12 miesięcy oraz wskazał różne możliwości aktywności uczniów należących do SKC. Następnie na scenę został zaproszony główny gość spotkania – ks. Jakub Bartczak – wrocławski kapłan, duszpasterz oraz twórca muzyki rapowej i hip-hopowej. Ksiądz Jakub porwał młodzież do wspólnego śpiewania i uwielbiania Chrystusa. Tworząc atmosferę dialogu – opiekunowie oraz członkowie Szkolnych Kół Caritas dzielili się swoimi refleksjami dotyczącymi bezinteresownej pomocy innym ludziom. Ksiądz Jakub – dziękując im za czynione dobro, stwierdził:

„To, co robicie – jest znakiem działania Pana Boga. To znak dla tych, którzy są daleko od Boga. Tam, gdzie jest ciemno – Jezus także działa. I czyni to dzięki Caritas, dzięki waszej pomocy.”

 

 

 

 

Na zakończenie spotkania – ks. Piotr Potyrała zasygnalizował najbliższe duże akcje Caritas oraz zapowiedział zorganizowanie w Rzeszowie jubileuszowego Ogólnopolskiego Spotkania Szkolnych Kół Caritas z okazji 25 lat ich działalności (19-20.09.2020 r.). Wszyscy uczestnicy spotkania powierzyli Jezusowi swoje intencje oraz dzieło Caritas, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po oficjalnym zakończenia spotkania – jego uczestnicy skorzystali z okazji do zrobienia pamiątkowych zdjęć oraz otrzymania autografu księdza Kuby Bartczaka.

Link do reportażu TVP ze Spotkania Szkolnych Kół Caritas:

https://rzeszow.tvp.pl/45421611/wolontariusze-szkolnych-kol-caritas-podsumowali-swoja-dzialalnosc


Zapraszamy do Galerii

Spotkanie SKC w Jaśle – 19.XI.2019

Spotkanie SKC w Rzeszowie – 20.XI.2019