Home > Placówki > Samochód z Caritas Polska dla posługi chorym

Jedną z form pomocy świadczonej przez Caritas jest opieka nad ludźmi chorymi. Jest ona realizowana m.in. za pośrednictwem Stacji Opieki Caritas (NZOZ) oraz pracujących w nich sióstr zakonnych, które jako pielęgniarki docierają do ludzi chorych, samotnych i wymagających opieki. Pomocą w realizacji tego zadania jest samochód, dzięki któremu siostry mogą sprawnie odwiedzać chorych oddalonych o wiele kilometrów.

Dzięki Caritas Polska oraz jej dyrektorowi – ks. Marcinowi Iżyckiemu – Stacja Opieki Caritas w Ropczycach otrzymała 21 maja 2020 r. samochód marki Toyota Aygo. Samochód został przekazany w obecności pracowników Caritas Polska, dyrektora rzeszowskiej Caritas – ks. Stanisława Słowika, jego zastępcy – ks. Piotra Potyrały, siostry sekretarz – Agaty Jakieły oraz siostry Elżbiety ze Stacji Opieki Caritas z Ropczyc. Po modlitwie poświęcenia pojazdu – kluczyki Toyoty zostały wręczone siostrze Elżbiecie. Ten niewielki i ekonomiczny pojazd będzie dużym ułatwieniem, aby każdego dnia na czas dotrzeć do chorych, starszych i samotnych ludzi, którym Caritas Diecezji Rzeszowskiej za pośrednictwem sióstr zakonnych niesie nie tylko pomoc medyczną, ale również obejmującą inne sfery codziennego życia (np. pomoc żywnościowa).