Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Rzeszowska Caritas dla bezdomnych

Święta Wielkanocne – to czas, w którym odczuwamy potrzebę bliskości z innymi: z rodziną, przyjaciółmi. To czas zadumy modlitewnej i  spotkań przy świątecznym stole; czas świątecznych rozmów i rozkoszowania się świątecznymi przysmakami.

 

 

 

 

 

 

 

Ale nie wszyscy mogą w tak rodzinnych warunkach przeżywać Wielkanoc. Ludziom bezdomnym brakuje tego, co wielu z nas uznaje za oczywistość. Pamięta o nich Caritas Diecezji Rzeszowskiej i niesie im pomoc. Wśród 1000 ubogich osób, które otrzymały od Caritas paczki przedświąteczne, były również osoby bezdomne. Otrzymały pakiet z żywnością oraz środkami czystości.

Jednak ludzie potrzebują czegoś więcej niż jedzenie. Troszcząc się o potrzeby duchowe – wiele osób bezdomnych uczestniczyło w nabożeństwach przygotowujących do Wielkanocy. Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej – ks. dr Piotr Potyrała służył im poprzez sakrament pokuty, a także zorganizował w kaplicy schroniska dla bezdomnych liturgię Triduum paschalnego. Momentem kulminacyjnym tego świętowania była Msza św. rezurekcyjna. Wzruszający był moment, gdy uczestniczący w niej bezdomni mężczyźni głośno zaśpiewali „Zwycięzca śmierci, piekła i szatana”. Natomiast po Mszy św. wszyscy spotkali się na wielkanocnym śniadaniu, które dyrektor rzeszowskiej Caritas rozpoczął poświeceniem pokarmów i modlitwą, po której wszyscy zgromadzeni zasiedli przy wielkanocnych stołach. Wszyscy delektowali się żurkiem, jajkiem, sałatką i wędliną.