Banner Unia Europejska
Home > Akcje > 600 pudełek szczęścia od Caritas dla dzieci

Caritas Diecezji Rzeszowskiej we współpracy z Caritas Polska przygotowała z okazji Dnia Dziecka 600 „pudełek szczęścia”.

W każdym z takich pudełek – dzieci znalazły moc prezentów: słodycze, pięknego pluszowego misia, książkę o tematyce ekologicznej…

 

Główna uroczystość przekazania prezentów odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku. Tam z dziećmi spotkał się dyrektor rzeszowskiej Caritas – ks. Piotr Potyrała, obdarowując 200 uczestników pikniku przygotowanymi prezentami. Dzieci miały na twarzach uśmiechy od ucha do ucha, ciesząc się, że każde z nich otrzymało taką niespodziankę. A później były kolejne zabawy: występy cheerliderek, zajęcia sportowe, malowanie twarzy, delektowanie się przygotowanymi smakołykami. O tę oprawę zatroszczyli się pracownicy Ośrodka na czele z Panią dyrektor Agatą Wyciślak.

 

 

 

 

Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazała również 120 pudełek szczęścia dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych. Pozostałe natomiast – trafiły do podopiecznych Domu Dziecka w Łące, do dzieci osieroconych, a także do dzieci z rodzin przeżywających trudności.


Zapraszamy do galerii