Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Pomoc Caritas dla 1500 seniorów z okazji Dnia Dziadków i Osób Starszych

„Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni. Dlatego postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych”

                                                                                                                 – powiedział papież Franciszek.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej włączyła się w podziękowanie osobom starszym, organizując 22 oraz 23 lipca 2021 r. spotkania dla wolontariuszy, którzy na co dzień w swoich parafiach opiekują się ludźmi samotnymi i w podeszłym wieku. Zebranych gości powitał dyrektor rzeszowskiej Caritas – ks. kan. Piotr Potyrała. Jego zastępca – ks. prał. Władysław Jagustyn przedstawił refleksję związaną z papieskim „Orędziem na Dzień Dziadków i Osób Starszych”, natomiast siostra Agata Jakieła, koordynator karty „Na codzienne zakupy” – omówiła kwestię dzieł pomocy dla osób starszych.

Za pośrednictwem zaproszonych wolontariuszy zostały przekazane obfite dary dla osób starszych, ubogich i samotnych: bogaty asortyment artykułów spożywczych, produkty chemii gospodarczej oraz środki ochronne przeciw koronawirusowi. Taka pomoc dotrze do ok. 1500 seniorów z Diecezji Rzeszowskiej. Będzie to okazja do praktycznej pomocy, a także do odwiedzin osób samotnych i starszych.