Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Rzeszowska Caritas pomaga wigilijnie

Przez kilka dni poprzedzających Wigilię Bożego Narodzenia setki ubogich osób przychodziło do rzeszowskiej Caritas, prosząc o świąteczną pomoc. Wszyscy oni otrzymali reklamówkę ze świąteczną żywnością: z wędliną, konserwami, chlebem, czerwonym barszczem, rybą, makaronem, kaszą, płatkami, kawą, herbatą, słodyczami.

Nie wszyscy jednak są w stanie przyjść do Caritas. Dlatego 23 grudnia wolontariusze Caritas zabrali paczki ze świąteczną żywnością pobłogosławione przez biskupa rzeszowskiego Jana Wątrobę i pojechali do osób chorych i starszych, aby złożyć im świąteczne życzenia i przekazać wigilijną i świąteczną żywność.

Obdarowani nie kryli wdzięczności. Jedna z obdarowanych mówiła: „Jaka to wielka pomoc od Caritas! I jak dużo pyszności w tej świątecznej paczce…”.

Przeprowadzenie tej formy bożonarodzeniowego wsparcia dla najuboższych stało się możliwe dzięki środkom finansowym wpłacanym na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej przez darczyńców, a także dzięki wsparciu Miasta Rzeszowa oraz sponsorom, m.in. – firmie Selgros i Dawtona.