Banner Unia Europejska
Home > Placówki > Ośrodki wypoczynkowe > Budy Głogowskie > Nowa placówka Caritas Diecezji Rzeszowskiej

18 maja 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej odbyło się spotkanie władz Gminy Kolbuszowa z przedstawicielami Caritas Diecezji Rzeszowskiej, podczas którego podpisana została umowa najmu lokalu znajdującego się w nowo przebudowanym dworcu w Kolbuszowej. Umowę podpisali: Burmistrz Kolbuszowej – Jan Zuba oraz ks. dr Piotr Potyrała – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

W budynku dworca funkcjonować będzie filia Zakładu Aktywności Zawodowej „Centrum Natura” Caritas, mającego swoją główną siedzibę w Budach Głogowskich. W nowym pomieszczeniu w Kolbuszowej – rzeszowska Caritas będzie prowadzić działalność polegającą na aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami w sferze społecznej i gospodarczej.

Prowadzona filia w Kolbuszowej ma zapewnić szybszą i profesjonalną realizację zleceń z Kolbuszowej i okolic oraz pozwoli na zatrudnienie i włączenie w te działania coraz większej liczby osób z niepełnosprawnościami. Drugą formą działalności ma być uruchomienie usługowego punktu ksero i bindowania. Dodatkowo planowane jest utworzenie punktu informacyjnego wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działającego w Cmolasie, miejsca realizacji praktyk zawodowych uczestników kolbuszowskich warsztatów terapii zajęciowej, punktu informacyjnego dla osób z niepełnosprawnością we współpracy z Fundacją Centrum Animacji Społecznej w Cmolasie.