Banner Unia Europejska
Home > Akcje > 500 dzieci obdarowanych przez rzeszowską Caritas z okazji Dnia Dziecka

Wszystkie dzieci czekają na pierwszy dzień czerwca, który jest ich świętem. Pamięta o tym Caritas Diecezji Rzeszowskiej, która przygotowała z tej okazji 500 „pudełek szczęścia” – paczek z bogatą zawartością: słodyczami, maskotkami, książką oraz zapinaną jako pas saszetką.

W tym dniu wiele dzieci uczestniczy w zabawach, grach, konkursach. Dzieci przebywające w szpitalu nie mają takiej możliwości, ponieważ ich codzienność jest wypełniona badaniami, zabiegami i leczeniem. Chcąc takim dzieciom przynieść trochę radości – rzeszowska Caritas zorganizowała spotkanie z nimi w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie oraz należącym do niego Klinicznym Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Rzeszowie. W radosnej atmosferze uczestniczyły delegacje dzieci z kilku oddziałów, do których przybyli: Pani Barbara Rogowska – dyrektor Szpitala, Pani dr n. med. Iwona Rościszewska-Żukowska – wicedyrektor Szpitala, Pani Elżbieta Telesz – dyrektor Szkoły Szpitalnej, ks. Jacek Kaszycki – kapelan Szpitala oraz ks. dr Piotr Potyrała – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Wszyscy byli zachwyceni pięknym przedstawieniem, opartym na „Akademii Pana Kleksa”, przygotowanym przez dzieci jednego z oddziałów. Najradośniejszym momentem było przekazanie „pudełek szczęścia”, których zawartość przyniosła dzieciom uśmiech na twarzy i wielkie zadowolenie. Prezenty dotarły także do wszystkich dzieci przebywających w szpitalnych oddziałach.

Z okazji Dnia Dziecka – w Centrum Caritas „Natura” w Budach Głogowskich odbyło się również spotkanie z osobami z niepełnosprawnością ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej oraz z ich rodzicami. Podopieczni przygotowali wzruszający spektakl, a następnie – zorganizowano okolicznościowe zabawy.