Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Ogólnopolska nagroda „Ubi Caritas” dla Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej w Głogowie Małopolskim

19 listopada 2022 r., podczas Gali Ubi Caritas, która odbyła się w Warszawie, uhonorowano osoby i instytucje z całej Polski, dające świadectwo miłosierdzia poprzez pomoc ubogim i potrzebującym. Nagrody i wyróżnienia przyznały Caritas, prawosławny Eleos oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Nagrodę główną w dziedzinie „Współpraca” otrzymało Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Głogowie Małopolskim. Tą nagrodą jest statuetka św. s.Faustyny oraz okolicznościowy dyplom.

To niezwykle prężnie działająca grupa wolontariatu Caritas, która od wielu lat otacza opieką ubogich, chorych oraz osoby z niepełnosprawnością. Pomaga także finansowo dzieciom w Kamerunie, Ekwadorze, Tanzanii i Ukrainie, którymi opiekują się misjonarze. W działalności Koła nie brakuje też inicjatyw skierowanych do ludzi starszych i samotnych, a także cierpiących. Od początku wybuchu wojny na Ukrainie – członkowie Koła włączyli się w różne formy pomocy, wspierając działalność Caritas Diecezji Rzeszowskiej, a także otaczając wsparciem uchodźców przebywających na terenie gminy Głogów Małopolski.

Nagrodę w imieniu SKC odebrała opiekunka koła pani Grażyna Mularska. Wraz z nią do Warszawy jako delegacja udali się: ks. Karol Hadam pełniący funkcję diecezjalnego koordynatora Szkolnych Kół Caritas, pani Bożena Łyczko – wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim oraz ks. Michał Polański jako asystent nagrodzonego szkolnego koła Caritas.

Na zakończenie części oficjalnej zgromadzeni wysłuchali koncertu duetu wokalno-tanecznego „Duo Performance”. Po koncercie duchowni trzech Kościołów: Ewangelicko-Augsburskiego, Prawosławnego i Rzymskokatolickiego udzielili zgromadzonym błogosławieństwa, a następnie wszyscy udali się na poczęstunek w Lutheraneum, w podziemiach kościoła.