Banner Unia Europejska
Home > Akcje > 1500 paczek od Caritas Diecezji Rzeszowskiej dla ubogich na Boże Narodzenie

Mimo że tysiące Polaków robi obfite przedświąteczne zakupy, jest również wielu ludzi, którym nie starcza pieniędzy na zaspokojenie nawet podstawowych potrzeb. Caritas Diecezji Rzeszowskiej pomaga im w różny sposób. Szczególna mobilizacja pojawia się w miarę zbliżania się Świąt Bożego Narodzenia. „W rzeszowskiej Caritas robimy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie tych najpiękniejszych Świąt nikt nie był głodny, smutny, samotny. I dlatego w tych przedświątecznych dniach – ubogim ludziom przekazujemy dużą pomoc na Wigilię i na Boże Narodzenie”  – mówi dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej przygotowała 1500 paczek z produktami spożywczymi na Boże Narodzenie. Wśród nich są również produkty typowo świąteczne: uszka, barszcz, wędliny, konserwy, a także inne przydatne artykuły: mąka, cukier, kawa, słodycze, płatki. Tak dużą ilość produktów udało się przygotować dzięki przeprowadzonej na początku grudnia zbiórce żywności w sklepach, a także dzięki środkom własnym Caritas oraz dofinasowaniu Miasta Rzeszowa.

Obdarowani nie kryją radości i wzruszenia z takiej formy wsparcia przed Bożym Narodzeniem. „To jest bardzo duża pomoc dla biednych ludzi – takich jak ja. Dziękujemy za to! Bóg zapłać!” – tak mówi jedna z ubogich kobiet, która otrzymała przedświąteczne wsparcie.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej przygotuje również spotkanie wigilijne dla samotnych, ubogich, bezdomnych – w sobotę 24 grudnia o godz. 10.00 w Centrum Charytatywnym przy ul. Jana Styki 21 w Rzeszowie.