Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Rzeszowska Caritas i Zaprzęg świętego Mikołaja – z pomocą dla dzieci

Caritas Diecezji Rzeszowskiej pomaga potrzebującym nie tylko z okazji świąt, ale na co dzień. Przykładem takiej pomocy była akcja zorganizowana 29 grudnia 2022 r. w rzeszowskiej galerii Millenium Hall. Wzięło w niej udział 130 dzieci: ze świetlic, z Domu Samotnej Matki, dzieci z niepełną sprawnością oraz dzieci uchodźców z Ukrainy. Opiekę nad dziećmi zapewnili wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z IX Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

W klimat spotkania wprowadził uczestników radosny śpiew w wykonaniu Dariusza Kosaka i Kamila Niemca. Dzieci nie tylko kolędowały, ale również cieszyły się pyszną pizzą oraz watą cukrową. Wiele z nich korzystało także z możliwości malowania twarzy i układania pięknych fryzur.

Centralnym momentem spotkania było przekazanie wszystkim dzieciom prezentów, w których zakupieniu uczestniczyła pani Marta Półtorak – prezes Zarządu Develop Investment Sp. z o.o., Caritas Polska oraz Fundacja PGE, a także firmy biorące udział w Zaprzęgu św. Mikołaja zorganizowanego przez „Nowiny”.

Dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych prezentów. Szczególnie wzruszone były mamy dzieci z Ukrainy. Na ich twarzach było widać łzy wzruszenia i wdzięczności…


Zapraszamy do galerii