Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Zimowisko Caritas Diecezji Rzeszowskiej dla dzieci

Czas zimowych ferii to odpoczynek, zabawa i integracja. Dla 50 dzieci z ubogich rodzin Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizowała w Ośrodku w Myczkowcach tygodniowy wypoczynek w formie zimowiska.

Dyrektor Ośrodka – ks. Bogdan Janik oraz kadra kolonijna na czele z panią Anną Byczek-Kisiel zadbali o moc atrakcji. W codziennej Mszy św. dzieci słyszały, jak ważne jest żyć i być obok drugiej osoby.; jak ważni jesteśmy dla Boga i ile w nas talentów. W czasie zajęć integracyjnych powstała kilkumetrowa praca plastyczna „Ocean Talentów”. Nie zabrakło zabaw i aktywizacji fizycznej. Zorganizowano dzień rozgrywek sportowych. W indywidualnych konkurencjach każdy mógł sprawdzić swoje siły w żonglerce, rzutach do celu, skokach na skakance, ringu, rzutkach, zbijaniu kręgli oraz rozgrywkach półkrzyków stołowych i w ping-pongu.

Na zimowisku telefony komórkowe odeszły do lamusa. Czas zagospodarowano rozgrywkami międzygrupowymi i konkursami artystycznymi oraz konkursem porządkowym. Odkryto talenty wokalne i plastyczne. Wzajemne poznanie się uczestników zimowiska umocnił „Konkurs wiedzy o wychowankach i wychowawcy” oraz wspólne dyskusje w grupach. Aby radośnie spędzać czas – nie brakowało zabaw muzyczno-ruchowych, śpiewów, zabaw tanecznych oraz konkursu tańca. Nie zabrakło również zwiedzania okolicznych bieszczadzkich terenów.

Każdy dzień zimowej kolonii był inny, każdy piękniejszy od poprzedniego. Na zakończenie zimowiska – było wiele radości z otrzymanych podarunków i nagród za osiągniecia w konkursach. 270 razy wywołano zwycięzców na podium! Bo wszyscy uczestnicy tego zimowego wypoczynku byli wspaniali!