Banner Unia Europejska
Home > Zespoły > Szkolne Koła Caritas > Owocna zbiórka żywności Caritas

Do Caritas Diecezji Rzeszowskiej codziennie przychodzą ludzie, którzy proszą o pomoc w postaci produktów spożywczych. I tę pomoc otrzymują. Jest to możliwe między innymi dzięki przedświątecznym zbiórkom żywności.

17 i 18 marca 2023 r. rzeszowska Caritas włączyła się w ogólnopolską zbiórkę pod nazwą „Tak, pomagam!”. Została ona przeprowadzona nie tylko w Rzeszowie, gdzie w tej szlachetnej akcji uczestniczyło 39 sklepów, ale również w wielu innych miejscowościach. Około 950 wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz akcyjnych wolontariuszy Caritas pełniło dyżury, zachęcając robiących zakupy do podzielenia się nimi. Czynili to tak skutecznie, że w samym Rzeszowie zebrano ok. 8200 kg żywności. Konserwy, płatki, ryż, kasza, mąka, cukier, olej, kawa, herbata, słodycze – będą wzbogaceniem paczek, które Caritas przygotuje dla osób ubogich, bezdomnych, niepełnosprawnych na Święta Wielkanocne. Tę formę pomocy ludzie potrzebujący otrzymają również w parafiach Diecezji Rzeszowskiej.

Zbiórka żywności ma wymiar nie tylko materialny. To akcja pomocy, która łączy tysiące osób, czyniących dobro: wolontariuszy, ofiarodawców, czyli ludzi, którzy poświęcają swój czas i pieniądze, aby udzielić pomocy innym.