Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Śniadanie wielkanocne dla 200 bliźnich w potrzebie

Gdy zbliża się czas najważniejszych świąt chrześcijańskich – nikt nie chce być sam. Niestety, nie każdy może ten czas spędzać w kręgu rodziny czy innych bliskich osób. Z  kwietnia myślą o takich osobach: bezdomnych, samotnych, znajdujących się na życiowym zakręcie – 8 kwietnia 2023 r. Caritas Diecezji Rzeszowskiej we współpracy z Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Miastem Rzeszowem zorganizowała śniadanie wielkanocne. Zgromadziło ono ok. 200 bliźnich w potrzebie, z którymi do wielkanocnego stołu zasiedli: Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, w imieniu Wojewody Podkarpackiego – dr Rafał Czupryk, starosta rzeszowski – Józef Jodłowski, były prezydent Rzeszowa – dr Mieczysław Janowski, dyrektor ROPS w Rzeszowie – Jerzy Jęczmienionka, dyrektor PFRON w Rzeszowie – Maciej Szymański, dyrektor MOPS w Rzeszowie – Irena Marszałek-Czekierda, radny Sejmiku Podkarpackiego Karol Ożóg.

Zebranych gości powitał dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. dr Piotr Potyrała, przypominając o trosce okazywanej przez Caritas ludziom ubogim w sferze potrzeb i duchowych, i cielesnych. Następnie Biskup Jan Wątroba odmówił modlitwę i pobłogosławił przygotowane świąteczne potrawy oraz złożył wszystkim zgromadzonym wielkanocne życzenia. Biskup przypomniał o miłości Boga do człowieka oraz o miłosierdziu Zmartwychwstałego, które spływa na nas zwłaszcza w modlitwie i sakramentach świętych.

W tak podniosłej atmosferze – słuchając śpiewu wielkanocnych pieśni w wykonaniu kleryka Andrzeja z Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie – uczestnicy spotkania spożywali przygotowane potrawy: żurek, jajko, sałatkę, śledzia, ciasto, owoce. W roli kelnerów wystąpili wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie na czele z Panią Anną Olszewską-Maślanką oraz młodzież skupiona wokół Pani Ewy Cynarskej-Surowiak.