Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Spotkanie Caritas w Łagiewnikach

147 osób z Diecezji Rzeszowskiej uczestniczyło 17 czerwca 2023 r. w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Caritas do Łagiewnik. Nie tylko z Rzeszowa i okolic, ale i z Kolbuszowej, Brzostku, Gorlic przybyły delegacje Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Wspólnie z delegacjami z całej Polski (łącznie ok. 1000 osób) – reprezentacja Caritas Diecezji Rzeszowskiej, której przewodniczył jej dyrektor ks. Piotr Potyrała oraz siostra Agata Jakieła – wysłuchała świadectwa siostry Teresy Pawlak – albertynki, która opowiadając o codziennej pomocy bezdomnym i uzależnionym, zwróciła uwagę na fakt, że trzeba iść do ludzi i im pomagać z wdzięczności za to, że dla nas Pan Bóg robi o wiele więcej niż my dla innych. Następnie o. Michał Legan (kierownik redakcji programów katolickich w TVP) wygłosił konferencję na temat oblicza miłosiernego Ojca.

Centralnym punktem programu była Msza św., której przewodniczył biskup Jan Zając, a homilię wygłosił biskup Wiesław Szlachetka, przypominając, że Jezus w Kościele utożsamia się z tymi, którzy potrzebują pomocy i miłosierdzia. Na zakończenie Mszy św. delegacja z Caritas Diecezji Rzeszowskiej (z Nowej Wsi k. Rzeszowa) złożyła podziękowanie biskupom za sprawowaną Eucharystię.

Po obiedzie – uczestnicy pielgrzymki odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie udali się do pobliskiego Centrum im. św. Jana Pawła II.