Banner Unia Europejska
Home > Dzieci > Bądźmy Razem

Od roku 1993 Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje w Rzeszowie Dzień Matki i Dziecka pod hasłem „Bądźmy Razem”.

Od początku spotkanie to ma charakter rodzinnego festynu podkreślającego rolę matki i będącego wyrazem troski o dzieci. W pierwszych latach festyn ten odbywał się na Stadionie STAL, a dopiero od roku 1997 na Rzeszowskim Rynku.
Od tego też roku spotkanie zawsze rozpoczyna się Mszą św. w kościele św. Krzyża przy ul. 3 Maja w Rzeszowie. Po Eucharystii uczestnicy przechodzą na Rynek.
Godziny popołudniowe aż do 21.00 wypełnione są przez koncerty artystyczne w wykonaniu zespołów dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych z Rzeszowa i okolicy (wszyscy występują charytatywnie).
Dzieciom organizuje się różne gry i zabawy z konkursami, a także lepienie garnków; przejażdżki bryczkami, jak również motocyklami i wiele innych jeszcze atrakcji. Na festynie nie brakuje pokazów akrobatyki sportowej i występów Gwiazd.
Każdy może skorzystać z loterii fantowej, z której dochód jest przeznaczony na dofinansowanie dzieci chorych i niepełnosprawnych. Wartościowe artykuły w loterii są darami firm i osób indywidualnych.
Wieczorem uczestników festynu w ramach Apelu Jasnogórskiego błogosławi Pasterz Diecezji.