Banner Unia Europejska
Home > Programy > Realizacja zadania publicznego ROPS „Tak dorastam z Caritas”

Caritas Diecezji Rzeszowskiej w okresie lipiec- listopad 2023r. realizuje zadanie publiczne „Tak dorastam z Caritas”  współfinansowane  ze środków Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

W ramach zadania dzieci i młodzież w Świetlicach wsparcia dziennego „Dorastanie z Caritas” w Ropczycach, Wielopolu Skrzyńskim, Niedźwiadzie oraz klubie środowiskowym w Rzeszowie przy ul. Dębickiej biorą udział w:

  • warsztatach zdrowego odżywiania pt. „Wiem co jem”, które pozwolą na wzrost świadomości co do roli prawidłowego żywienia w życiu każdego człowieka począwszy od wczesnego okresu życia dziecka oraz zmianę nawyków żywieniowych wśród dzieci,  zwiększą wiedzę dotyczącą żywienia oraz zainspirują i nauczą jak przygotować proste, smaczne i zdrowe posiłki.  
  • warsztatach rytmiczno-tanecznych pt. „Taneczne figle”, które pozwolą na wypracowanie potrzeby aktywnego spędzania czasu na zabawach rytmicznych oraz tanecznych. Będziemy starać  się wprowadzać różne formy tańca, np. rock `n roll, polka czy disco. W miarę aktywności dzieci pojawią się też elementy tańca towarzyskiego – głównie cha cha, samby i walca. 

Serdecznie zapraszamy 😊

Informacje pod nr tel. 887 788 601, 887 788 603