Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Wigilia dla bezdomnych i ubogich

 

Znalezione obrazy dla zapytania wigilia napis

Caritas Diecezji Rzeszowskiej jak co orku wspólnie z Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie organizuje dla osób potrzebujących, bezdomnych, ubogich, samotnych wspólne spotkanie przy wigilijnym stole.

W tym roku nasza Wigilia odbędzie się w sobotę 23 grudnia o godzinie 10:00, jak zawsze w Centrum Charytatywnym w Rzeszowie przy ulicy Jana Styki 21. Gośćmi przy wigilijnym stole będą przedstawiciele władz samorządowych odpowiedzialni za pomoc społeczną w naszym regionie oraz lokalni działacze zaangażowani w pracę na rzecz osób najbardziej potrzebujących a najważniejszym gościem podczas uroczystej Wigilii będzie Biskup Rzeszowski ks. Jan Wątroba.

Akcję „Wigilia Caritas” wspiera w tym roku ogólnopolska sieć hal handlowych Selgros Cash&Carry.

Marzeniem każdego z nas jest to, aby każdy mógł spędzić ten szczególny wieczór z najbliższymi przy zastawionym stole. Wiemy jednak, że życie pisze różne scenariusze i nie każdy ma taką szansę. Dlatego już od wielu lat tak ważne dla nas jest to, by stworzyć dla potrzebujących okazję do spotkania przy wigilijnym stole. Cieszymy się, że dzięki wsparciu firmy Selgros możliwa będzie organizacja Wigilii dla tak ogromnej liczby potrzebujących w całej Polsce.

ks. Krzysztof Sroka, z-ca Dyrektora Caritas Polska

W ramach wsparcia Selgros Cash&Carry przekaże bezpłatnie Diecezjalnym Caritas-organizatorom Wigilii niezbędne produkty spożywcze. Oprócz nich do organizatorów z poszczególnych diecezji i archidiecezji trafią także m.in. naczynia, sztućce i opakowania jednorazowe oraz okolicznościowe torby na prezenty.

Znalezione obrazy dla zapytania wigilia caritas

Patronat medialny nad akcją sprawuje Telewizja Polska.