Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Ks.Dyrektor Stanisław Słowik – odznaczony

Ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej – Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego

 

24 marca 2018 r. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie podczas obrad XXVII Sejmiku Rehabilitacyjnego Województwa Podkarpackiego nasz Ks.Dyrektor Stanisław Słowik został odznaczony medalem „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”.

„Sejmik Województwa Podkarpackiego ma taką niezwykłą odznakę, którą stara się honorować osoby, które tworzą historię naszego regionu. Jednym z takich ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze, jest ksiądz Stanisław Słowik”mówił Jerzy Cypryś.

Po otwarciu obrad przez  inicjatora sejmików prof. Andrzeja Kwolka nastąpiła uroczysta chwila wręczenia przez Władysława Ortyla – marszałka Województwa Podkarpackiego i Jerzego Cyprysia – przewodniczącego sejmiku Województwa Podkarpackiego odznaki „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego” przyznawanej przez Sejmik Województwa Podkarpackiego oraz uroczej statuetki w postaci słowika.

Marszałek Władysław Ortyl podkreślił zaangażowanie i poświęcenie ks. Słowika: „Przyznając dziś tytuł «Zasłużony dla województwa» nagradzamy człowieka – instytucję. Nagradzamy osobę, która swe życie poświęciła pracy na rzecz innych, szczególnie tych, którzy z racji różnych przeciwności losu czy ograniczeń nie mieli i często wciąż nie mają szansy zadbać o swoje potrzeby, a jednocześnie w pełni ukazać swoich możliwości i umiejętności” .

Ks. Stanisław Słowik dziękując za wyróżnienie mówił: „Praca w Caritas jest pracą zespołową. I dlatego za wszystko, wszystkim bardzo dziękuję. Miłosierdzie to podróż z serca do rąk – tak mówił Ojciec Święty Franciszek. Jeśli się udało, że to miłosierdzie dociera do rąk, chwała za to Panu Bogu”.